سرفیس پرو ایکس ، یکی از محصولات کمپانی مایکروسافت است که به تازگی توسط این شرکت، رونمایی شده است. ویژگی خاص سرفیس پرو ایکس، مجهز بودن به تراشه اختصاصی SQ1 است. تراشه این سرفیس مبتنی برARM طراحی شده است.


ویژگی سرفیس پرو ایکس


سرفیس پرو ایکس، دارای 744 گرم وزن است. در طراحی این سرفیس، حاشیه های کمتری نسبت به سرفیس پرو 7 در نظر گرفته شده است. از ویژگی های خاص این سرفیس، ضخامت 5.3 میلی متری این محصول است که می توان گفت نازک ترین محصولی است که با ویندوز عمل می کند. بدنه این محصول به صورت آلومینیومی طراحی شده است. همچنین لولای این دستگاه تا درجه 165 باز می شود. سیستم عامل سرفیس پرو ایکس، ویندوز 10 است. موتور هوش مصنوعی سرفیس پرو ایکس، از خصوصیات ویژه این سرفیس است. شارژدهی فوق العاده این محصول با استفاده از تراشه ARM یکی از امتیازات سرفیس پرو ایکس است. شارژدهی تا 13 ساعت و پشتیبانی از شارژ سریع از امکانات دیگر این سرفیس است.


مشخصات فنی سرفیس پرو ایکس


از مشخصات فنی سرفیس پرو ایکس، مجهز بودن به دو درگاه 3.2 USB است که از نوع C می باشد. مجهز بودن دستگاه به دو دوربین 5 و 11 مگاپیکسلی دربخش جلو و پشت سرفیس، موجب می شود کاربران به راحتی از رزولوشن فیلم برداری p 1080 بهره مند شوند. قابلیت استفاده سرفیس پرو ایکس از قلم اسلیم پن، از مزایای استفاده از سرفیس است. قیمت سرفیس پرو ایکس معادل 999 دلار بوده که از ماه نوامبر در اختیارعلاقه مندان قرار خواهد گرفت.


نتیجه گیری:


سرفیس پرو ایکس، از محصولات جدید شرکت مایکروسافت است که با قیمت 999 دلار در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. موتور هوش مصنوعی، استفاده از تراشه SQ1 مبتنی بر ARM از امکانات و ویژگی های منحصر به فرد این سرفیس به شمار می آید.