دامنه اینترنتی .new ، از طریق سایت گوگل به تازگی عرضه شده است. دامنه .new یکی از دامنه های سطح بالای گوگل است که جهت استفاده به عنوان میانبر اینترنتی طراحی شده است. شرکت ها و سازمان ها می توانند از .new به عنوان میانبر بهره ببرند.


کاربرد دامنه .new


سایت گوگل از دامنه .new استفاده می کند تا گوگل داکس و برنامه های کاربردی سایت گوگل را در زمینه ایجاد میانبر مدیریت نماید. آدرس دامنه .new به صورت docs.new می باشد که با نوشتن آن در نوار آدرس مرورگر، صفحه جدید گوگل داکس فورا نمایان خواهد شد. ثبت دامنه .new در حال حاضر قابل دسترسی جهت ثبت دامنه هست. رجیستری گوگل در تاریخ ژانویه 2020، دامنه های ثبت شده را به خریداران و کاربران اختصاص می دهد.


ویژگی دامنه .new


دامنه .new، با این هدف ایجاد شده است که کاربران را به میانبر و عملکرد مشخصی مرتبط نماید. در صورتی که این ارتباط به وجود نیاد، احتمال حذف دامنه .new توسط رجیستری سایت گوگل افزایش می یابد. قیمت دامنه .new در حال حاضر میزان ثابتی نیست. قیمت دامنه ها به مولفه شریک ثبت کننده که بواسطه آن، دامنه .new خریداری می شود، مختلف و متفاوت می باشد. متقاضیان و کاربرانی که دارای علامت تجاری هستند، در صورت تمایل به داشتن دامنه .new، می توانند از تاریخ 14 ژانویه سال 2020 اقدام به ثبت نام نمایند. در سال 2020 میلادی، طبق بیانیه گوگل، کاربران قادر خواهند بود بدون ارائه فرم درخواست، دامنه های .new را برای خود ثبت نمایند.


نتیجه گیری:


یکی از دامنه های اینترنتی سایت گوگل، دامنه .new است که کاربردهای مشخص و جدیدی را به کاربران ارائه می دهد. دامنه .new به عنوان یک میانبر اینترنتی عمل می کند. رجیستری گوگل امکان ثبت دامنه .new را از تاریخ 14 ژانویه 2020 میلادی برای کاربران و متقاضیان فراهم می نماید.